پارک در یک نگاه

آخرین اخبار

06 مرداد 1393
طي سه ماهه اول سال 93، 4 شرکت دانش‌بنیان جدید به عضویت پارک فناوری پردیس درآمدند.
26 تیر 1393
صنایع ارتباطی آوا، واحد برتر در«طرح ملي شناسايي مديران جوان برتر صنعتگر و كارآفرين كشور»

پارک از نگاه دیگران

برگ‌هايي از دفتر يادبود پارك
امین حسین رحیمی(رییس کل دیوان محاسبات کشور)
دیدگاه : «بازدید از پارک علم و فناوری پردیس، این احساس را عملی می سازد که توانایی جوانان این کشور می تواند ایران اسلامی را به الگویی از هر جهت برای همه جهان نمایان سازد. از زحمات همه عزیزان این مرکز تشکر می شود.»
تاریخ بازدید : 31-2-1393 (21-5-2014)


محمود واعظی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات)
دیدگاه : «خداوند بزرگ را سپاسگذارم که توفیق صحبت با پژوهشگران این پارک و بازدید از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و دیگر شرکت ها را نصیب اینجانب نمود. علاقه و پشتکار جوانان متخصص در شرکت های مختلف برای ارتقا علم و تکنولوژی های پیشرفته در کشور جای تقدیر و تشکر دارد . لازم می دانم از همه کسانیکه در تاسیس و توسعه این پارک همت کرده اند و برای توسعه آن تلاش نموده اند صمیمانه سپاسگذاری نمایم. امیدوارم که این تلاشهای علمی و تحقیقاتی به استقلال علمی و خودکفایی کشور کمک نماید و موجب توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر کشور اسلامی ما گردد.»
تاریخ بازدید : 21-09-1392 (12-12-2013)


 پدرو ويلنا(سفير اسپانیا در ايران)
دیدگاه : «بسيار متشكرم از اينكه اين فرصت را به من داديد تا از پارك فناوري پرديس بازديد كنم.بازديد خيلي جذابي بود. من تحت تاثير پروژه (بوستان) و كاري كه شما انجام مي‌دهيد در اينجا قرار گرفتم.بودن در اينجا باعث افتخار من بود. اميدوارم پروژه‌هاي زيادي را با اسپانيا در آينده داشته باشيم.»
تاریخ بازدید : 11-4-1392 (02-07-2013) نصیر احمد نور(سفير کبیر جمهوري اسلامی افغانستان در ايران)
دیدگاه : «از این پارک زیبا و افتخارآفرین دیدار نمودم و به شرح برادران جوان، متخصص و متعهد ایرانی گوش دادم و با نمونه‌هایی از پیشرفت‌های علمی و فنی و ابتکارات و اختراعات منحصربه‌فرد کشور برادر، دوست، همسایه، هم‌فرهنگ، هم‌کیش و هم‌زبان جمهوری اسلامی ایران آشنا شدم. از دیدن نمونه پیشرفت‌ها، سخت شادمان شدم و حدیث پیامبر(ص) را بیاد آوردم که فرمود: «اگر علم در ستارگان و کهکشان‌ها باشد اشخاصی از سرزمین فارس یا خراسان خود را به آنجا می‌رسانند.» پیشرفت‌ها و پیروزی‌های مستمر برادران و خواهران عزیز ایرانی به‌خصوص نسل جوان، متخصص و متعهد را از بارگاه ایزد دانا و توانا مسئلت می‌دارم»
تاریخ بازدید : 18-11-1391 (06-02-2013) ويرنگ‌ جوريت (سفير جمهوري اندونزي در ايران)
دیدگاه : «بازديد از امكانات ويژه اينجا فرصت بسيار عالي اي بود. خيلي تاثيرگذار بود. كشور من اندونزي مي‌تواند بسيار در زمينه علم و فناوري از ايران ياد بگيرد. براي اين پارك موفقيت در تمام تلاش‌هايش را آرزومندم.»
تاریخ بازدید : 20-10-1391 (09-01-2013)
 خوان کارلوس اوخدا (سفير جمهوری اروگوئه در ايران)
دیدگاه : «بازديد از پارك فناوري پرديس و آشنايي با امكانات باعث افتخار من بود.

به عنوان سفير اروگوئه در ايران آرزومندم دو كشور بتوانند در همكاري در زمينه علم و فناوري و علايق دوجانبه با يكديگر تعامل داشته باشند.اين بازديد اولين گام براي نيل به اين هدف است.تبريك عرض مي‌كنم به خاطر دستاوردهايتان و تشكر مي‌كنم اگر در اين راه با اروگوئه سهيم شويد.»

تاریخ بازدید : 10-08-1391 (31-10-2012)
 محمد رضاعارف (عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام)
دیدگاه : «خداوند بزرگ را شاکرم که توفیق داد تا در خدمت اعضا محترم فرهنگستان علوم، بازدیدی از پارک فناوری پردیس داشته باشم. عملکرد این پارک می تواند الگویی برای پارک های رشد و فناوری در کشور و در سایر کشورهای منطقه باشد. صمیمانه از زحمات مدیر محترم و پرتلاش پارک جناب آقای مهندس صفاری نیا و همه مسئولین عزیز و متعهد و مصمم پارک تشکر می کنم. فرهنگستان علوم آمادگی همه گونه همکاری و رایزنی با دوستان عزیز پارک را اعلام می کند و امیدوارم مشترکا بتوانیم در راستای تحقق سند چشم انداز کشور گامهای بلند و ارزشمندی را برداریم.»
تاریخ بازدید : 18-03-1391 (07-06-2012)جفری اونیاما (معاون سازمان جهانی مالکیت فکری)
دیدگاه : «این واقعاً يك تجربه شگفت‌انگيز بوده است. منطقه را بسیار زیبا و خوش‌منظره به همراه كوه‌هاي دوست داشتنی یافتم. همچنین به شدت تحت تاثیر زیربناها و طراحی كل پارك قرار گرفتم. بنده تحت تاثیر زیاد ارایه شفاف، آموزنده و جذاب ارایه دهندگان پارك قرار گرفتم. این پارك يك ارزش بسیار مهم براي ایران و جهان است كه بوسیله افراد جوان بسیار هوشمند و متمایز اداره مي‌شود، كسانيكه براي تغيير ایران و جهان بوسیله فواید فناوری تلاش و کوشش مي‌نمايند. بزرگترین موفقيت‌ها را در كار شگرف شما آرزومندم. از اعماق قلبم بابت لطف و سخاوتی كه داشتید از شما سپاسگذارم.»
تاریخ بازدید : 12-12-1390 (02-09-2012) لوک سبها (رییس مجلس هند)
دیدگاه : «موقعیت بزرگی براي بنده و هیات همراهم در بازدید از پارك فناوری پردیس و مشاهده پیشرفتهای ایران در عرصه علم و فناوری فراهم شد. همچنین پرده برداری از تندیس آچاريا جي. سي. بوس در این مکان مایه افتخار است.»
تاریخ بازدید : 14-8-1390 (05-11-2011)دون ویکتورا بوگادو (رییس مجلس پاراگوئه)
دیدگاه : «خطاب به همه مقامات پارک فناوری پردیس و به شخص رئیس پارک جناب آقای صفاری‌نیا، نهایت تقدیر و تشکرات صمیمانه خود را به خاطر توجهات مهربانانه و پذیرایی گرم شما به عمل می‌آوریم و همچنین اقدامات بسیار زیادی که در تحقیقات و توسعه بخش‌های مختلف تکنولوژیکی را که شما با هدف بهبود زندگی انسان‌های کشورتان و همچنین بقیه افراد ملل در دنیا داشته‌ايد را تبریک می‌گوئیم. با یاد و نام خداوند متعال موفق باشید.»
تاریخ بازدید : 11-7-1390 (03-10-2011)ابراهیم سالی (سفیر وقت آفریقای جنوبی در تهران)
دیدگاه : «از ارائه توضيحات روشنگرانه شما در مورد پارك بسيار جالب پرديس سپاسگزارم. در اين سپاسگزاري اعضاي همراه من در سفارت افريقاي جنوبي نيز با من شريك هستند و متعهد به دنبال كردن و پيش‌قدم شدن در ساختن دنيايي بهتر به كمك فناوري مي‌باشند»
تاریخ بازدید : 17-6-1390 (08-09-2011)كریستین تئودورسكو (سفیر رومانی در ایران)
دیدگاه : «بازدید از پارك فناوری پردیس افتخار بزرگی برای بنده می‌باشد، همچنین میهمان نوازی، موفقیت‌های علمی و تفكر شفاف اقتصادی ایرانیان جای بسی قدردانی دارد. بنده معتقد هستم، چشم انداز ورای این پروژه با همكاری و مشاركت شرکت‌های رومانیایی جامع عمل می‌گیرد.»
تاریخ بازدید : 16-09-1388 (07-12-2009)غلامعلی حداد عادل (رییس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی)
دیدگاه : «بسم الله الرحمن الرحیم. روزی خوب، بازدید امیدآفرین و درس آموز. باید همه تلاش كنیم ایران عزیز را به جایگاهی كه در خور آن است برسانیم. از همه كسانی كه عاشقانه در تاسیس و اداره این پارك فناوری سهیم و موثر بوده‌اند سپاسگزاری می‌كنم.»
تاریخ بازدید : 01-09-1388 (22-11-2009)سید کمال خرازی (رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر مقام معظم رهبری)
دیدگاه : «بسم‌الله الرحمن الرحیم. بازدید از پارك فناوری پردیس آموزنده بود. تلاشی با ارزش است كه می‌تواند در بسیج ظرفیت‌ها بر روی توسعه فناوری در كشور نقش موثری داشته باشد. این تجربه‌ای است كه كشورهای در حال توسعه از آن بهره شایان توجهی برده‌اند و ایران اسلامی می‌تواند با استفاده از تجربه دیگران در این راه دستاوردهای با ارزشی داشته باشد. امید آنكه این حركت میمون مورد حمایت دولت‌ها قرار گیرد به نحوی که روز به روز گسترش یافته بتواند جوابگوی نیازهای كشور باشد و بستر لازم جهت تحقق استعدادهای سرشار جوانان كشورمان را فراهم سازیم. موفقیت مسوولین پارك را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»
تاریخ بازدید : 07-04-1388 (28-06-2009)طهماسب مظاهری (رییس اسبق بانك مركزی ج.ا.ایران)
دیدگاه : «بسمه تعالی. توسعه كشور یك اقدام همه جانبه برای رشد اقتصادی و اجتماعی كشور است كه حاصلش، منافع عمومی و طعم آن به مذاق همه آحاد جامعه می‌رسد. این حاصل نمی‌شود مگر از طریق تدبیر عقلایی دولت مردان در حمایت از نوآوری و استفاده از ظرفیت علمی و همش نیروی انسانی كشور و جلب توان موجود در دانش بشری. نفی دانش بشری و طرد نیروهای انسانی و سرمایه انسانی كشور حاصلش جز اتلاف حرث و نسل نیست. كوشش این دفتر برای حفظ سرمایه‌های انسانی كشور و بهره‌گیری از استعدادها برای رشد كشور در خور تحسین است. امید است دوستان كماكان این كار را ادامه دهند و امید است كه دولت با لزوم حمایت از این فكر و از این روش‌ها، آشنا شود و وظیفه‌اش را در این زمینه به میزان مناسب انجام دهد. موفق باشید»
تاریخ بازدید : 31-02-1388 (21-05-2009)

چونلی هان (نماینده یونسكو)

دیدگاه : «بازدید از پارك فناوری پردیس باعث خوشوقتی من شد. از مشاهده درجه و وسعت پیشرفت‌های صورت گرفته به ویژه از موقعیت استراتژیكی كه پارك فناوری در آینده خواهد داشت تحت تاثیر قرار گرفتم. در این حوزه از علم و توسعه اجتماعی، توانمندی‌ها و موقعیت پارك پردیس نشانگر جهت و مسیر راه خواهد بود. در خاتمه، دفتر یونسكو در تهران تمایل زیادی به برقراری ارتباط و همكاری با مراكز ایرانی در زمینه‌های علوم و فناوری با اهداف عام‌المنفعه برای مردم ایران و كل جهان دارد.»
تاریخ بازدید: 15-04-1388 (06-07-2009)

گارن نظریان (سفیر  جمهوری ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران)
دیدگاه : «به اعتقاد هیات ارمنستانی، پارك فناوری پردیس به آینده تعلق دارد و ما خوشحالیم كه تندیس دانشمند ارمنی (آقای تسومیان) در این پارك نصب شده است. برای دست‌اندركاران این پارك آرزوی موفقیت داریم. امید داریم در آینده زمینه‌های همكاری بیشتری داشته باشیم.»
تاریخ بازدید : 11-12-1387 (01-03-2009)نسرین سلطان‌خواه (معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور)
دیدگاه : «بسمه‌تعالی. مایه بسی امید و افتخار است كه از نزدیك شاهد رشد و شكوفایی ایده‌ها و ظهور و بروز استعدادهای خلاق هستم. امیدوارم با توكل بر خدای سبحان، بتوانیم قدمی بزرگ برای قدرشناسی و كمك به شكوفایی بیشتر این استعدادها برداریم. برای مسوولین پارك آرزوی توفیق و بهروزی دارم.»
تاریخ بازدید : 07-11-1388 (26-01-2009)علی اكبر محرابیان (وزیر صنایع و معادن)
دیدگاه : «بسم الله الرحمن الرحیم. امروز شنبه مورخ 05/11/1387 در آستانه سی‌امین سالگرد پیروزی غرور آفرین انقلاب اسلامی ایران افتخار داشتم تا از این پارك بازدید نمایم. هر گاه ما نمادی از علم و فناوری فرزندان این كشور را می‌بینیم به خود افتخار می‌كنیم كه خادم این عزیزان هستیم.»
تاریخ بازدید : 05-11-1387 (24-01-2009)عماد صابونی (وزیر ارتباطات و فناوری سوریه)
دیدگاه : «اینجانب خوشحالی خود را از حضور در این پارک فناوری نوآورانه جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌نمایم. تصور می‌کنم این یک تجربه بسیار ارزشمند می‌باشد که می‌بایستی در آینده اثر ملموسی بر اقتصاد کشور شما داشته باشد. خداوند پیروزتان گرداند.»
تاریخ بازدید : 04-10-1387 (24-12-2008)یونگ مو كیم (سفیر جمهوری كره)
دیدگاه : «به اعضاء و پرسنل پارك فناوری پردیس: از شما برای مهمان نوازی‌تان متشكرم و عملكرد موفقیت آمیزتان را به شما تبریک می‌گویم. برایتان آینده‌ای پرافتخار و پربار آرزومندم.»
تاریخ بازدید : 07-09-1387 (27-11-2008)علی عباس علی (سفیر كنیا در ایران)
دیدگاه : «از مشاهده فعالیت‌های در حال اجرا در پارك فناوری پردیس تحت تاثیر قرار گرفتم. نحوه ارائه و معرفی پارك نیز بسیار خوب بود. به شما به خاطر عملكرد خوبتان تبریك می‌گویم. امیدوارم كنیا همكاری پایداری با پارك پردیس داشته باشد. قدردانی عمیق خود را به پرسنل فوق‌العاده پارك برای معرفی بسیار عالی و بازدید از نمایشگاه ابراز می‌دارم. سپاسگزارم و تبریك می‌گویم.»
تاریخ بازدید : 06-09-1387 (26-11-2008)كریانگ ساك كیتی چایساری (سفیر تایلند)
دیدگاه : «از شما برای معرفی پارك فناوری پردیس به بهترین و مفیدترین وجه متشكرم. امیدوارم در سال‌های آینده با هم همكاری داشته باشیم. با بهترین آرزوها»
تاریخ بازدید : 16-08-1387 (06-11-2008)باقر لاریجانی (رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران)
دیدگاه : «بسم الله الرحمن الرحیم. مجموعه پارك فناوری پردیس یكی از مجموعه‌های ارزشمند مرتبط با علم و فناوری در كشور ماست، كه تا حدودی ناشناخته باقی مانده است. امروز در سیاست‌های توسعه علم و فناوری مراكز رشد، پارك‌های فناوری، و شهرهای دانش نقش مهمی دارند. در تدوین نقشه علمی كشور هم به این مهم توجه ویژه شده است. خوشبختانه این مجموعه عالمانه، با دیدی وسیع طراحی شده است؛ و افق روشنی برای آینده آن با توجه به تلاش دوستان معتقد به پیشرفت كشور دیده می‌شود. امیدوارم با عنایت الهی حضرت حجت ما بتوانیم ارتباطات مجموعه دانشگاه علوم پزشكی ایران را با این مجموعه توسعه جدی‌تر بدهیم. دیدگاه توجه به فناوری در همه رشته‌ها ازجمله علوم پزشكی می‌تواند منجر به تحولات چشمگیر در توسعه علمی و فناوری كشور در دهه آینده شود.»
تاریخ بازدید : 14-08-1387 (04-11-2008)د.م فواد الجوفی (وزیر صنایع جمهوری عربی سوریه)
دیدگاه : «اینجانب و هیات همراه از بازدید این پارک بسیار مسروریم. به دست آوردن این حجم از دستاوردها در مدت 6 سال، بسیار مایه تعجب ما بود. این پارک باید راهنمایی باشد در کارهای ما در سوریه، و همکاری با شما در ایجاد صنایع دارای تکنولوژی پیشرفته. با آرزوی توفیقات خداوند در کارهای شما؛ و با تشکر از شما»
تاریخ بازدید : 17-08-1387 (28-10-2008)