شما اینجا هستید.: خانهعضویتشرایط عضویتمزایای عضویت

شرایط عضویت

آخرین اخبار

06 مرداد 1393
طي سه ماهه اول سال 93، 4 شرکت دانش‌بنیان جدید به عضویت پارک فناوری پردیس درآمدند.
26 تیر 1393
صنایع ارتباطی آوا، واحد برتر در«طرح ملي شناسايي مديران جوان برتر صنعتگر و كارآفرين كشور»

مزایای عضویت· پشتیبانی دولت بخصوص معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.
· تعامل نزدیک و عالی با مهمترين دانشگاه فني خاورميانه (دانشگاه صنعتي شريف) و امكان بهره‌برداري از شبكه وسيع همكاران داخلي و خارجي پارك در بيش از 40 مركز علمي، پژوهشي، تجاري، بازرگاني و فناوري.
· مزایای و معافیتهای قانونی موجود (ماده ۴۷ قانون برنامه چهارم توسعه كشور و ماده 9 قانون حمايت از شركتهاي دانش بنيان):
1) معافيت مالياتي به مدت 15 سال براي واحد‌هاي پژوهشي، فناوري و مهندسي مستقر در پارك
a. معافيت عملكرد ساليانه
b. معافيت قراردادها
c. معافيت پرسنل
2) معافیت از کلیه عوارض معمول کشور.
3) عدم شمول قانون کار جهت اشتغال نیروی انسانی در پارک.
4) بهره مندی از مزایای قانونی سرمایه گذاری خارجی و تبادلات مالی همانند مناطق آزاد در پارک.
· قرار داشتن در يك مجتمع تحقيقاتي و فناوري شناخته‌شده در عرصه بين‌المللي و استفاده از مزاياي همجواري واحدهاي فناور جهت توسعه بازار خارجي و توليد فناوري­هاي جديد.
· پيدا كردن يك وجهه بين‌المللي و اعتباري جديد در قالب حضور در پارك فناوري جهت توسعه بازار.
· صرفه‌جويي اقتصادي و كاستن از هزينه‌هاي بالاسري شركت از قبيل زمين، ساختمان، دسترسي به اينترنت پر سرعت، غذاخوري، كتابخانه، سالن كنفرانس و اتاق جلسه با كيفيت بالا و ...
· شرايط سرمايه‌گذاري مطلوب و قيمت مناسب زمين.
· تأمين كليه تأسيسات زيربنايي مورد نياز شركت‌هاي دانش بنيان توسط پارك نظير راه، تونل تاسیسات زیرزمینی به طول 3000 متر، آب، برق، گاز، فاضلاب، مرکز مخابرات مستقل متصل به شبکه فیبر نوری سراسری کشور و اجراي آنها با استاندارد جهاني توسط مديريت پارك.
· امكان استفاده از خدمات تخصصي پارك ازجمله: مركز خدمات تخصصي فناوري، حمايت‌هاي صادراتي، مشاوره ثبت اختراع، امكان‌سنجي و ارزش‌گذاري طرح‌ها، خدمات آموزشي، معرفي و داد و ستد فناوري از طريق فن‌بازار ملي ايران و نشست‌هاي تبادل فناوري، حضور در نمايشگاه دائمي فناوريهاي كشور، استفاده از شبكه خدمات آزمايشگاهي پارك، بهره‌برداري از خدمات تامين مالي و سرمايه‌گذاري و ....
· نزديكي به تهران به عنوان قلب منطقه غرب آسيا و دسترسي خوب به شمال پايتخت و فرودگاه امام كه با افتتاح آزادراه (قابل بهره برداری) و متروي تهران- پرديس (در دست طراحی)، تسهيلات بيشتري براي رفت و آمد فراهم خواهد شد.
· شرايط آب و هوايي و اقليمي خوب، نزديكي به مناطق صنعتي كمرد و خرمدشت و قرار داشتن در مجموعه شهر جديد پرديس و امكان استفاده از خدمات شهري آن و همچنين شهرهاي مجاور براي سكونت پرسنل.
· امكان استفاده از خدمات و تسهيلات پارك با بهره‌برداري كامل از مجتمع‌هاي سراج، فن‌بازار و خدمات عمومي؛ لازم به ذكر است مجتمع مركزي پارك كه شامل فضاهايي از قبيل سالن كنفرانس، سالن نمايشگاه، مهمانسرا، بخش‌هاي خدمات تخصصي و عمومي و شهري، گمرك، انبارها و... مي‌باشد كه در فضايي در حدود 21000 مترمربع بصورت فاز به فاز در حال ساخت مي‌باشد.
· نزدیکی به بیش از ده دانشگاه معتبر کشور و امکان دسترسی به نیروی متخصص فراوان.
· فاصله پروازی مناسب با شهرهای اصلی ایران و شهرهاي مهم آسيا، اروپا و آفريقا.
· امكان فراهم كردن خدمات رفاهي بيشتر براي كاركنان مخصوصا متخصصين شركت كه درگير فعاليتهاي فكري بوده و نياز به فضاهاي با آرامش، پرنشاط و مناسب هستند. از قبيل فضاهاي ورزشي، فضاهاي استراحت، تفريح و ...
· تسهيل ارتباطات رو در رو بين متخصصين شركتهاي مختلف از طريق نزديكي فيزيكي ساختمان شركتها با هم، فضاهاي رستورانها، ورزشي، سمينارها و ... در پارك فناوري.
· امكان استفاده از سمينارها و كارگاههاي آموزشي كه در محل پارك برگزار مي‌شود.
· ساخت ساختماني كه فضاهاي آن بر اساس نياز شركت تعريف شده باشد و به لحاظ پرستيژ با فعاليت تكنولوژيكي شركت هماهنگ باشد. (عمدتاً در ديد مشتريان داخلي يا خارجي شركتها)
· امكان استفاده از آزمايشگاه­ها و كارگاه­هاي تخصصي خاص (كه يك شركت به تنهايي قادر به سرمايه‌گذاري در آن نبوده و يك مشاركت جمعي را مي‌طلبد) و يا امكان استفاده از تجهيزات وآزمايشگاه­هاي شركت­هاي همجوار.
· امكان تعامل و استفاده از تجربيات شركتهاي چندمليتي كه در پارك فناوري شعبه خواهند داشت.
· امكان گرفتن پروژه‌هاي بزرگ و خرد كردن آن بين شركتهاي مختلف همكار در پارك و انكوباتور و مديريت بهتر اينگونه پروژه‌ها.
· امكان استقرار كاركنان شركتها در شهر جديد پرديس و نزديكي فضاي كار و زندگي كاركنان.
· پشتيباني دولت و دستگاه­هاي متولي از شركت­ها جهت توسعه فعاليتهاي خود.
· دارا بودن تيم مديريتي و اجرايي مصمم و معتقد به اجراي پروژه و كمك به رشد شركتهاي عضو پارك.